Pret mājokļa ķīlu

by Turigs

Pirms uzsākt kredītu pret mājokļa ķīlu pieteikumu, pārliecinieties, ka tas labi sader ar Jūsu ilgtermiņa finanšu mērķiem. Protams, jo zemāka procentu likme Jums ir jāmaksā, jo labāk.

Nesamaksāto parādu apvienošana, mājokļa remonts, medicīnas izmaksas un citi iemesli var mudināt mājokļa īpašnieku pieteikties kredītam pret mājokļa ķīlu. Vislabākās procentu likmes atrašana var ietaupīt simtiem, pat tūkstošiem eiro kredīta termiņa laikā. Te ir daži kredītu pret mājokļa ķīlu aspekti iesākumam.

Definīcija

Kredīts pret mājokļa ķīlu ir finanšu rīks, kur mājas īpašnieks aizņemas naudu pret mājokļa vērtību. Summu nosaka pašreizējā īpašuma tirgus vērtība. Dažkārt šie kredīti tiek dēvēti arī par otro hipotēku. Līdzekļi ir pieejami aizņēmējam dažādiem iemesliem saskaņā ar aizņēmēja vajadzībām un prasībām.

Jaunākā informācija

Ne pārāk sen šos kredītus piedāvāja bankas, krājaizdevumu sabiedrības, privātie aizdevēji un citas finanšu iestādes. Ar interneta izveidi, daudzi kredīti ir pieejami no daudziem lieliem privātiem vai komerciāliem aizdevējiem, un konkurence ir sīva. Šie netradicionālie aizdevēji var specializēties kredītos vai arī tie var piedāvāt standarta kredītu pakalpojumus.

Procentu likme ir svarīga

Vairāki faktori ietekmē procentu likmi, kas būs jāmaksā par kredītu pret mājokļa ķīlu. Aizņēmēja kredītvēsture būs viens no šādiem faktoriem. Arī mājokļa vērtībai, protams, būs liela nozīme. Kredīta apjoms un termiņš arī noteikti tiks ņemti vērā.

Kredīta noteikumi

Kredīta termiņš – laiks, cik ilgi kredīts būs jāatmaksā, tiek dēvēts par kredīta atmaksas termiņu. Atkarībā no kredīta apjoma un citiem faktoriem, kredīta atmaksas termiņš var svārstīties no 25 līdz 30 gadiem, vai var būt pat tik īss kā divi vai trīs gadi. Organizējot kredītu, aizdevējs sadarbosies ar aizņēmēju, lai piešķirtie kredīta maksājumi būtu viegli veicami saskaņā ar aizņēmēja budžetu.

Mainīga procentu likme vai fiksēta procentu likme

Tā kā fiksēta kredīta procentu likme ir jāatmaksā kredīta sākumā un paliek nemainīga visā kredīta atmaksas termiņā, tā mēdz būt nedaudz augstāka nekā mainīgā procentu likme. Tomēr mainīgās procentu likmes var pielāgoties procentu likmēm mainīgos finanšu tirgos un var gan palielināties, gan samazināties kredīta termiņa laikā.

 

Advertisements