Kāpēc jāveido rezerves iekrājumi?

by Turigs

Katram no mums ir savi naudas tērēšanas paradumi un tie ir atkarīgi no mūsu audzināšanas, dzīves pieredzes un individuālās situācijas. Ir vairākas nostājas, kā pareizāk rīkoties – citi saka, ka jādzīvo šeit un tagad, īpaši neaizdomājoties, par nākotni un jāpakļaujas mirkļa impulsiem, citi savukārt uzskata, ka būtu jāizturas racionāli – jādomā par nākotni un jāveido iekrājumi. Tālāk tiek uzskaitīti pāris argumenti par labu rezerves iekrājumu veidošanai.

Finansiāla brīvība

Ir daudz negatīvu stereotipu par turīgiem cilvēkiem, un līmenis, kas katram šķiet turīgs, ir atkarīgs no atskaites punkta. Viens no lielākajiem ieguvumiem, veidojot rezerves iekrājumus, ir tam līdzi nākošā finansiālā brīvība rīkoties ar iekrājumiem.  Viss vairs nav jāizplāno līdz pēdējam eiro un jāraizējas, par to kā visu paveikt.  Tad atvērās daudz vairāk iespēju, piemēram, aizbraukt neplānota atvaļinājumā, mainīt darbu un uzsākt mācības, sākt savu biznesu utt.

Iegādājies mājokli vai auto

Rezerves iekrājumi mums sniedz lielisku atspērienu lielākiem pirkumiem, piemēram, dzīvoklis, māja, mašīna utt. ar minimāliem vai pilnīgi bez aizņēmuma nepieciešamības. Tādējādi mēs ietaupām ievērojamu līdzekļu daļu, kas savādāk tiktu novērsta bankas aizdevuma procentu dzēšanai.

Neparedzēti izdevumi

Ekonomiskais stāvoklis pasaulē nemitīgi mainās, un mēs nekad nevaram būt droši par savu nākotni. Speciālisti iesaka, ka būtu jāveido iekrājumi vismaz tādā apjomā, lai 3 mēnešus, darba zaudējuma gadījumā, jūs spētu normāli izdzīvot. Dzīvē ļoti bieži ir neplānotas izmaksas, kuru risināšanai ir nepieciešams ātrs finansiāls risinājums, parasti šīs izmaksas saistītas ar mājokļa vai automašīnas remontu, medicīnas izdevumiem. Šādos gadījumos iekrājumi ir ļoti nozīmīga lieta, kas mums garantē minimālas neērtības un palīdz šīs situācijas pārdzīvot maksimāli viegli un bez rūpēm.

Vecumdienas

Vai esam aizdomājušies, par to kā dzīvosim vecumdienās, vai mums pietiks ar valsts piešķirto pensiju, vai varēsim atļauties visas ikdienas lietas, ko lietojam tagad un bez kurām nevaram iedomāties normāli funkcionālu ikdienu. Tieši tāpēc vajadzētu aizdomāties par iekrājumu veidošanu arī šādam nolūkam, tagad pieejamas daudz un dažādas pensiju programmas, kurās varam ieguldīt un tādējādi nodrošināt drošas vecumdienas.

Advertisements