Kā organizēt laiku

by Turigs

Ir svarīgi neaizmirst, ka eksistē dzīve ārpus darba. Darbs mums tikai palīdz realizēt mūsu dzīvi, jo sniedz finansiālu atlīdzību. Tomēr cilvēki tik ļoti iegrimst darbā, ka savā brīvajā laikā nemaz nepaspēj neko izdarīt. Vienīgais, kas interesē ir pagulēt un pavārtīties pa mājām, jo pēc darba ir neizmērojams nogurums. Bet kā lai paspēj izdarīt lietas, kas nav saistītas ar darbu, ja ir tik maz brīvā laika?

Pamēģini izveidot sarakstu ar lietām, kas tev jāizdara. Kamēr tas viss stāvēs galvā, būs grūti atcerēties un izdomāt ko un kā labāk. Būs tā ne realitātes sajūta. Bet tiklīdz būs izveidots saraksts, tu redzēsi, kuras lietas var apvienot vienā dienā vai ir izdarāmas pa ceļam, kaut vai ejot mājās pēc darba. Obligāti pieliec šo sarakstu pie sienas vai ledusskapja; vietā, kur tu to labi redzēsi. Vēl labi noderēs iedvesmojoši citāti. Pie sava saraksta pieraksti kaut ko, kas tev dzīvē palīdz iet uz priekšu un katru dienu, kad būs brīvs brīdis un redzēsi šo sarakstu, gribēsi to ātrāk izdarīt.

Tomēr tam visam nederēs, ja dienu iesāksi dienas vidū. Kaut arī pēc darba tā vien gribās kā gulēt, pamēģini šo sajūtu pārvarēt. Ne velti ir teiciens: ‘zārkā izgulēsies’. Piecelies laicīgi un iesāc dienu ar savu sarakstu. Protams, miegs ir svarīgs, tāpēc vakaros mēģini iet laicīgi gulēt. Maiņu grafika darbā vari saplānot savas darbības atšķirībā no darbadienas vai brīvdienas. To, ko nevari izdarīt brīvdienā, ieplāno darba dienā un brīvdienā paguli. Un pretēji. Savukārt tie, kas strādā no pirmdienas līdz piektdienai, brīvas ir tikai brīvdienas. Tad nu atstāj sev, piemēram, svētdienu, kurā vari izgulēties, bet sestdienu pavadi produktīvi. Pats redzēsi, ka tā būs daudz labāka sajūta, nekā nogulēt abas brīvās dienas.

Galvenais iesākt dienu laicīgi un visas lielās lietas iesākt pa dienu. Ja ir darbi, kas jādara pie datora vai pa mājām, tos vari atstāt vakaram, kad ārā jau viss ciet un paliek tumšs. Tā tu spēsi saplānot un izdarīt visas lietas ārpus darba.

Advertisements