Kā kļūt gudrākam?

by Turigs

Mēs visi šad un tad saskaramies ar domu, ka gribas turpināt savu profesionālo, kā arī personālo izaugsmi, apgūt jaunas lietas un kļūt gudrākiem. Patstāvīgi uzturoties savā komforta zonā un nedarot jaunas lietas, cilvēks stāv uz vietas, vai pat notiek regress, mēs lietojam tikai noteiktu iemaņu kopumu pamaz aizmirstot pārējās, kas kļuvušas nevajadzīgas. Ko mēs varam darīt, ja esam izlēmuši, ka gribam kļūt gudrāki? Ir vairāki labi ieteikumi, pie kuriem pieturoties varam paplašināt savu redzeslauku un turpināt savu attīstību, neatkarīgi no mūsu vecuma.

Kā vienu veidu kā savās smadzenēs veidot jaunus īsceļus (neural path ways) ir visu laiku piepildīt savu ikdienu ar jaunām pieredzēm, no sākuma tas var šķist neloģiski un grūti izprast tā jēgu bet patiesībā, tas stimulē mūsu smadzeņu darbību un veicina mūsu izaugsmi.

Ko mēs varam darīt?

Lai iekļautu savā ikdienā jaunas pieredzes mēs varam sākt ar nelielām lietam, piemēram, doties uz darbu pa citu maršrutu, apmeklēt citu vietu, kur no rīta iegādāties kafiju utt. Ļoti daudz mums iemāca un padara mūs gudrākus ceļošana – tas ir process, kur nonākam pilnīgi citā vidē, un daudzām mums ierastām ietām jāmeklē jauni risinājumi un pieejas, piemēram, komunicēšana ar citiem cilvēkiem cita valodā, vajadzīgo vietu atrašana, pārvietošanās ar cita veida transportiem utt. visas šīs lietas stimulē mūsu attīstību.

Lasi grāmatas

Grāmatas vel joprojām ir vienkāršākais, bet viens no iedarbīgākajiem veidiem, kā apgūt ko jaunu, mēs varam lasīt ļoti daudz dažāda žanra grāmatas, sākot no pašiedvesmas literatūras, daiļliteratūras, beidzot ar enciklopēdijām. Būtiskākais ir tas, ka neatkarīgi no žanra mēs varam apgūt daudz jaunu lietu, ko varam pielietot savā ikdienā.

Trenē savas prata spējas

Pašlaik ir pieejamas ļoti daudz dažādas spēles, kas var tikt pielāgotas savu prāta spēju asināšanai, ierastajām spēlēm, tādām kā šahs un dambrete klāt ir nākušas kaudzēm galda spēles, kā arī varam atrast prāta attīstības spēles arī interneta, kas trenē mūsu atmiņu, reakcijas ātrumu un citas vērtīgas iemaņās.

Advertisements