Attīstoši hobiji, kurus tev vajag izmēģināt

by Turigs

Hobijs ir tas , ko tu dari brīvajā laikā un kas tev sagādā prieku. Ne vienmēr tie ir attīstoši , var būt pat kaitīgi, sevišķi ja tie paņem visu brīvo laiku un visus naudas līdzekļus. Es aprakstīšu tikai dažus no tiem hobijiem, kas attīsta nevis kādas atsevišķas prasmes, bet gan visu cilvēku kopumā. Cilvēkam ir gan miesa, gan dvēsele – tie abi jāuztur labā stāvoklī un jāattīsta.

Cilvēks nav uz vientuļas salas, mēs dzīvojam sabiedrībā, mūsu dvēselei ir nepieciešami kontakti ar cilvēkiem, pozitīvs viņu vērtējums, mums jāattīsta saskarsmes prasmes ar līdzcilvēkiem.

Apkalpojošās sfēras darbiniekiem jau nereti rīko komunikāciju prasmju kursus, taču daudz efektīvāk tās var attīstīt ārpus darba laika, izmantojot arī savus hobijus. Ja cilvēkam patīk ceļot un apskatīt citas zemes, tad būtu lietderīgāk ceļot, iesaistoties brīvprātīgo darbā. Brīvprātīgā darbā mēs esam spiesti daudz komunicēt (papildus uzlabojot arī valodas zināšanas) ar svešiem cilvēkiem. Pakāpeniski tiek pārvarēta nevajadzīgā kautrība, kļūstam saprotošāki, vairāk runājam. Šāds darbs tiek pozitīvi novērtēts un pat apbrīnots no līdzcilvēku puses, mūsu pašvērtējums ceļas.

Saskarsmē ar cilvēkiem, pieņemti savā pulkā ātrāk tiek tie, kuri prot raiti un interesanti izteikties. Cilvēkiem ar augstskolas diplomu šīm spējām būtu jābūt lielākām, bet ne vienmēr tas tā ir. Uzlabot savu runu var daudz lasot daiļliteratūru, nevis skatoties televizoru vai apmeklējot sociālos tīklus, vai spēlējot datorspēles. Ja hobijs ir lasīšana -lasiet īpaši psiholoģiska ievirzes daiļliteratūru, tas palīdzēs izprast cilvēkus, attīstīs jūs garīgi.

Peldēšanās ledainā ūdenī laikam ir aizraujošs hobijs, daudzi to apbrīno. Šāds hobijs norūda, uzlabo imūnsistēmu. Jā, šāda hobija iecerēšana ir vērā ņemama. Taču ne visiem tuvumā ir ūdeņi, varbūt veselība tomēr liek šaubīties par šāda hobija uzsākšanu. Attīstīt savu fizisko ķermeni var braucot ar riteni, peldoties – tie ir tie populārākie veselības uzlabošanas veidi. Pats galvenais jāatceras ka fiziskā veselība ir cieši saistīta ar garīgo veselību, tātad arī labsajūtu. Ja fiziskās aktivitātes mums nepatiks un nesagādās prieku un labsajūtu, tad ticamāk vajadzīgie vielmaiņas un ķīmiskie procesi mūsu ķermenī netiks nemaz iedarbināti.

Advertisements