Vai elektrības spuldzīšu ietaupīs naudu un elektrību

by Turigs

finansesDzīves dārdzība nemitīgi pieaug, un mēs šad un tad aizdomājamies, kādā veidā varētu vēl ieekonomēt savus līdzekļus. Vidēji mājsaimniecība apgaismojuma vajadzībām tērē 5% no sava budžeta, tādēļ loģisks jautājums rodas vai varam, ko ietaupīt šajā sfērā? No sākuma vajadzētu izprast, kādi apgaismojuma risinājumi, respektīvi, spuldžu veidi ir tirgū pieejami, un kāds būtu atbilstošākais risinājums katrā situācijā.

Kvēlspuldžu ražošana un ievešana Eiropas Savienības dalībvalstīs beigta 2012. gadā. Šīs spuldze bija ļoti neekonomiskas, jo 90% patērētās enerģijas pārvērta siltumā, tādējādi veltīgi izniekojot jūsu līdzekļus.

Nākošais izplatītākais spuldžu veids, kas vizuāli atgādina iepriekš minētās kvēlspuldzes, ir halogēnspuldzes.  Šīs spuldzes, ja salīdzinām ar kvēlspuldzēm, ir 30 % ekonomiskāks, kas nav mazsvarīgi, bet būtu jāapsver, vai šīs būtu piemērotākais risinājums katrā individuālajā situācijā.  Šīs spuldzes ietaupīs jums nedaudz līdzekļus, bet to paredzētais tirgošanas un ražošanas laiks ir neliels un tās ātri tiks aizvietotas ar citiem efektīvākiem spuldžu veidiem.

Kompaktās luminiscences spuldzes tautā, sauktas arī par ekonomiskajām spuldzēm, ir krietni efektīvākas par kvēlspuldzēm, tās patērē līdz pat 70-80% mazāk elektroenerģijas resursus, kā arī ir daudz ilgmūžīgākas, vidēji tiek lēsts, ka no 6-15 reizēm.  Tādēļ ir vērts apdomāt savu esošo spuldžu nomaiņu pret ekonomiskajām – tā var ietaupīt gan uz elektroenerģijas rēķina, gan uz jaunu spuldžu iegādes rēķina, jo tās kalpo salīdzinoši daudz ilgāk nekā parastās halogēnspuldzes vai kvēlspuldzes.

Visjaunākais un efektīvākais risinājums, kā maksimāli ietaupīt savus līdzekļus ir izmantot LED spuldzes. Šīs spuldzes mums var ietaupīt vidēji no 85 līdz 95% elektroenerģijas, ja salīdzinām ar citiem spuldžu veidiem. Vēl viena šo spuldžu priekšrocība ir to ļoti ilgais kalpošanas laiks, kas ir par 15-25 % lielāks nekā citām spuldzēm.

Katrs no nosauktajiem spuldžu veidiem vislabāk darbosies atbilstošā un piemērotā situācijā – Led spuldzes iesaka izvēlēties telpām, kurās tiek pavadīts daudz laika un ilgstoši tiek lietots apgaismojums, savukārt telpās, kurās ir nepieciešams tikai īslaicīgs apgaismojums, atbilstošākās būs ekonomiskās luminiscences spuldzes.

Pareizi izmantojot spuldžu veidus varam ietaupīt ievērojamus līdzekļus gan uz elektroenerģijas rēķina, gan uz pašu spuldžu iegādes rēķina.

Advertisements