Kā plānot dāvanu iegādi un citus tēriņus svētku laikā

by Turigs

Svētki nāk ar priecīgām gaidām un satraukumiem. Apzīmējums “Gaidīšanas svētki” ir ļoti precīzs, jo nereti  gatavošanās svētkiem ir tik pat emocionāla, prātā paliekoša kā paši svētki. Tāpat kā laimi cilvēkā nevar ienest no ārpuses, tāpat svētku sajūtu sev varam radīt tikai mēs paši. Ar labām, gaišām domām gatavoti svētki uzlabo mūsu garastāvokli, ceļ arī pašapziņu. Īpaši, ja ir pesimistisks dvēseles stāvoklis, sākot gatavot dāvanas citiem, mēs atgūstam zaudēto prieku.

Dāvanas un iepirkumi svētku galdam saistīti ar naudu, ar tās daudzumu un laiku, kuru tam veltam. Ja ir daudz naudas, tad ir it kā vieglāk plānot pirkumus, jo var pirkt jebko un jebkur. Tomēr dāvana būs “trāpīga” tikai tad, ja to laikus plānosim, pēc rūpīgas apdāvināmās personas izpētes. Ir jārēķinās arī ar pirmssvētku iepirkšanās rindām, tāpēc uz pēdējo momentu varētu atstāt tikai, piemēram, augļu iegādi. Teiciens: “Laiks ir nauda” atbilst patiesībai, jo laicīgi un ar lielu laika patēriņu gatavoti svētki var pat pārspēt liela budžeta svētkus.

Ir lielie svētki – Ziemassvētki, Lieldienas, Jāņi, kurus ar labu noskaņojumu sagaidīt un pavadīt varam, gatavojoties tiem jau dažus mēnešus iepriekš. Adventes vainagu var katrs pats uztaisīt no laicīgi rudenī savāktiem čiekuriem, olu krāsošanai nepieciešamās sīpolu mizas jāsāk  krāt kādu mēnesi iepriekš, Jāņu alu var aizstāt ar pašdarinātu kvasu, kuram nepieciešamās kaltētās rupjmaizes garoziņas krājam vairākus mēnešus.

Veikalos pirktais Jāņu siers nav garšīgs, bet tirdziņos pirktais  ir dārgs. Internetā atrodamas neskaitāmas paštaisīta siera receptes, pēc kurām vadoties var izgatavot ļoti labu Jāņu sieru, kurš izmaksās uz pusi lētāk nekā tirgū pirktais. Tā tiks piepildīts sentēvu tikums, ieekonomēsiet naudu, un pats galvenais celsies pašapziņa, ielīs svētku sajūta sirdī. Tuvojoties vasaras īsākajai naktij, laicīgi jāizpēta zaļumu pilnās pļavas un meži, kur katrs pats var nopīt sev vai Jānim vainagu. Nekas tā neienes Jāņu sajūtu tevī kā rīta rasā vāktās Jāņu zāles un vainaga pīšana mežmalā.

Advertisements